Vycestovacia doložka pre Dubčeka

Premiéra: 6. decembra 2018
Originálny názov: Vycestovacia doložka pre Dubčeka
Krajina pôvodu: Slovensko
Rok výroby: 2018
Žáner: strihový dokumentárny film s dramatizovanými situáciami
Dĺžka: 82 min.
Jazyková verzia:
Odporúčaná prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie
Formát: digital 2D
Réžia: Juraj Lihosit
Námet a scenár: Juraj Lihosit
Kamera: Ján Ďuriš, Peter Zubal
Vedúci výroby: Marián Dalkovič, Tomáš Halada
Strih: Alena Spustová
Zvuk: Peter Németh
Architekt: Viera Dandová
Dramaturgia: Róbert Valovič
Hudba: Marcel Palonder
Účinkujú: Milan Dubček, Pavol Dubček, Eva Dubčeková, Janka Dubčeková, Ivan Laluha, Miroslav Kusý, Stanislav Sikora, Teodor Baník, Boris Zala, Roman Farkaš, Milan Ondriš, Marta Kubišová, Ľubomír Morbacher, Václav Slavík, Jiří Pelikán, Rita Sussmuthova, Guido Gambetta, Umberto Ecco, Renzo Foa, Fabio Alberto Reversi Monaco, Achille Occheto a ďalší.
 

Krátky obsah:
TRIGON PRODUCTION zrealizovala v koprodukcii s verejnoprávnou RTVS dokumentárny film Vycestovacia doložka pre Dubčeka. Dokument sa zaoberá práve udalosťami spojenými s udelením doktorátu honoris causa univerzitou v Bologni v roku 1988 a Dubčekovou cestou do Talianska, aby si ocenenie mohol osobne prevziať. Uhol pohľadu pritom nie je zameraný priamo na Dubčeka, ale na mašinériu československých mocenských orgánov, ktoré o povolení vycestovať na Západ v tom čase rozhodovali. V dokumente sú použité mnohé archívne materiály, písomné dokumenty, správy zo sledovania a odpočúvania. Film vznikol v úzkej spolupráci so skutočnými svedkami mapovaných udalostí – agentmi štátnej bezpečnosti, pracovníkmi Bolognskej univerzity, viacerými významnými osobnosťami európskej politiky a tiež s ľuďmi z blízkeho okolia Alexandra Dubčeka. Vďaka legendárne známej historickej osobnosti Alexandra Dubčeka projekt svojím diváckym potenciálom prekračuje hranice Slovenska a ČR.

Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá

Premiéra: 22. novembra 2018
Originálny názov: Pat a Mat: Zimné radovánky
Krajina pôvodu: Česká republika
Rok výroby: 2018
Žáner: rodinný, bábková animácia
Dĺžka: 60 min.
Jazyková verzia: bez dialógov
Odporúčaná prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie
Formát: 2D
Réžia: Marek Beneš
Scenár: Marek Beneš
Kamera: Jan Chvojka
Hrajú: Pat a Mat
Kreatívna Európa

Krátky obsah:
Blíži sa zima a naši kutilovia Pat a Mat to nemôžu nechať len tak, a o to viac ak ich “zaskočí“ snehová nádielka. Ako si poradia s vianočnou výzdobou ich nových domov a aké vianočné darčeky si podarujú pod vianočným stromčekom? A majú vlastne naši majstri vianočný stromček, taký ako ho poznáme, alebo si vyrobia svoj vlastný „kutilský“? Čo urobí Pat a Mat so snehovou kalamitou, ktorá sa im napadá na záhradu a aký nový stroj a riešenia vymyslia? Po zábave na snehu príde určite vhod horúca sauna, tak prečo by si ju rovno nepostavili. A čo tak vyrobiť si vlastný betlehem a osláviť Silvestra.
Pre našich majstrov to nie je žiadna komplikácia prekážkou a žiadna výzva dostatočne veľká. Pat a Mat a ich zimné dobrodružstvá, tak to tu ešte nebolo!


     Distribučný list


/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva/pat-mat-zimne-dobrodruzstva

AXEL a tajomstvo planéty Kepler

Premiéra: 13. septembra 2018
Originálny názov: Axel 2: Adventures of the Spacekids
Krajina pôvodu: Čína
Rok výroby: 2018
Žáner: animovaný, dobrodružný
Dĺžka: 90 min
Jazyková verzia: slovenský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie
Formát: 2D
Réžia: Leo Lee
Hrajú: Kamil Kollárik, Dominika Žiaranová, Michal Kaprálik, Ivo Gogál, Ivan Romančík, Pavol Topolský, Peter Krajčovič, Zuzana Kyzeková, Roman Ferienčík, Dušan Szabo a i.

Bez odvahy nemá život zmysel! Mladí hrdinovia vesmírneho dobrodružstva sú toho skvelým príkladom.

Krátky obsah:
Kedysi nádherná planéta Kepler je dnes vyprahnutá a na pokraji zániku, pretože Pozemšťania v honbe za zdrojom super energie vydrancovali jedinečný Kvet života.
Odvážni mladí obyvatelia planéty Kepler - AXEL, GAGA a BONO sa rozhodnú nasledovať starú legendu a vydávajú sa hľadať semienko života do oázy skrytej v ničivej sopke, aby zachránili svoj domov.
Táto misia im do cesty stavia množstvo prekážok a sebeckých protivníkov, no vzdať sa neprichádza do úvahy! V hre je totiž osud ich všetkých.


     Distribučný list


/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel/axel

Mníška

Premiéra: 6. septembra 2018
Originálny názov: The Nun
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2018
Žáner: horor
Dĺžka: 93 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 2D
Réžia: Corin Hardy
Scenár: Gary Dauberman
Kamera: Maxime Alexandre
Hudba: Abel Korzeniowski
Hrajú: Demian Bichir, Taissa Farmiga, Jonas Bloquet, Charlotte Hope, Charlotte Hope, Bonnie Aarons

Krátky obsah:
Keď mladá mníška z kláštorného opátstva v Rumunsku spácha samovraždu, priamo z Vatikánu sú vyslaní kňaz a mladá novicka, aby túto udalosť prešetrili. Spoločne odkrývajú príšerné tajomstvo. Riskujú nielen svoje životy, ale aj vlastnú vieru a samotné duše, pretože čelia zlomyseľnej sile v podobe démonickej mníšky, ktorá už predtým terorizovala publikum vo filme „V zajatí démonov 2“  a opátstvo sa tak stáva hrozivým bojiskom medzi žijúcimi a zatratenými.

 


     Distribučný list


/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska/mniska