Matrix Resurrections

Premiéra: 22. decembra 2021
Originálny názov: The Matrix Resurrections
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2021
Žáner: akčný, sci-fi
Dĺžka: 147 min
Jazyková verzia: slovenské titulky, maďarský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 2D, IMAX
Réžia: Lana Wachovski
Scenár: Lana Wachowski, David Mitchell, Aleksandar Hemon
Hrajú: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra Jonas, Christina Ricci, Jada Pinkett Smith a ďalší
 

Synopsa
Pokračovanie kultovej trilógie Matrix príde do slovenských kín v decembri! Keanu Reeves a Carrie-Ann Moss sa vracajú v úlohách Nea a Trinity, obklopení ďalšími známymi tvárami v uchvacujúcom príbehu, do ktorého sa túžia vrátiť milióny divákov na celom svete!

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu.

 Distribučný list

/matrix-resurrections/matrix-resurrections

V lete ti poviem, ako sa mám

Premiéra: 2. decembra 2021
Originálny názov: V lete ti poviem, ako sa mám
Krajina pôvodu: Slovensko
Rok výroby: 2021
Žáner: romantický, komédia
Dĺžka:
Jazyková verzia: slovenský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 2D
Réžia: Marta Ferencová
Námet a scenár: Evita Twardzik
Kamera: Mário Ondriš
Strih: Filip Hanko
Producent: Peter Núñez, Marianna Heinz, Oľga Núñezová
Hrajú: Tereza Kostková, Petra Vajdová, Soňa Norisová, Dominika Morávková, Anna Šišková, Simona Babčáková, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Jaroslav Plesl, Pavel Bartos
 

Synopsa:
PRIATELIA SÚ RODINA, KTORÚ SI VYBERIEŠ.
Spleť vzťahov, reálnych a zároveň vtipných situácií, ktoré prináša sám život. Film o priateľoch, ktorých snaženie smeruje k jedinému cieľu: „BYŤ ŠŤASTNÝ“.


Komédia na motívy bestselleru Evity Twardzik, V lete ti poviem, ako sa mám, mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami. Po rokoch sa ale začínajú objavovať tajomstvá, ktoré ich životy navždy zmenia.
Tesne pred Vianocami oznámi Ivane (Tereza Kostková), ktorá žije len pre rodinu, jej manžel Martin (Marián Miezga) vec, ktorá jej zničí sviatky, a o ktorej vie len ich spoločná kamarátka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Tá sa ako jediná z partie nevydala a nemá deti. Žije sama, ale udržiava pomer so svojim šéfom Filipom (Martin Hofmann). Ďalšia z partie Ela (Andreea Vasile) je známa televízna moderátorka, ktorá vedie harmonický život s prekladateľom kníh Andrejom (Ondřej Sokol) a ich desaťročnými dvojičkami, kým sa nečakane neobjaví jej bývalá láska Dávid (Ján Koleník). Partiu uzatvára majiteľ reštaurácie Vlado (Pavel Bartos), ktorý sa po rozvode s Vierou (Soňa Norisová) druhýkrát oženil s mladšou Broňou (Dominika Morávková). Po skúsenostiach z predošlého vzťahu si neželá, aby jeho žena pracovala, tak Broňa robí všetko pre to, aby sa o jej pracovných aktivitách nedozvedel. Ela jej v tom pomáha. Spleť tajomstiev, koré majú medzi sebou nielen páry, ale aj samotní priatelia, sa začne ešte viac zamotávať, keď sa na Adrianu obráti premiérova manželka (Petra Vajdová) a chce svojho muža (Jaroslav Plesl) opustiť v čase predvolebnej kampane...

 

/v-lete-ti-poviem-ako-sa-mam/v-lete-ti-poviem-ako-sa-mam

Macher na 30 dní

Premiéra: 25. novembra 2021
Originálny názov: 30 jours max
Krajina pôvodu: Francúzsko
Rok výroby: 2020
Žáner: komédia
Dĺžka: 87 min.
Jazyková verzia: český dabing, maďarský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 2D
Réžia: Tarek Boudali
Scenár: Tarek Boudali, Pierre Dudan, Grégory Boutboul
Kamera: Vincent Richard
Hrajú: Tarek Boudali, José Garcia, Philippe Lacheau, Vanessa Guide, Marie-Anne Chazel, Julien Arruti, Chantal Ladesou, Elisa Bacihr Bey a iní.
Kreatívna Európa

Synopsa
Režisér, scenárista a hlavná postava v jednej osobe. Tarek Boudali si film napísal, zrežíroval a zahral si policajta Rayana. Tomu lekár oznámi, že od potkana, ktorý ho pri policajnej akcii pohrýzol, dostal smrteľnú chorobu a zostáva mu maximálne 30 dní života. Plachý a neschopný Rayane sa tak konečne odviaže a namiesto vyčkávania na smrť začína svoj život skutočne žiť. Podarí sa mu dostať drogového dealera a získať ženu svojich snov?


 Distribučný list

Jan Werich

Premiéra: 28. októbra 2021
Originálny názov: Jan Werich: Když už člověk jednou je...
Krajina pôvodu: Česká republika
Rok výroby: 2021
Žáner: dokument
Dĺžka: 105 min.
Jazyková verzia: originálna verzia
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 2D
Réžia: Martin Slunečko, Miloslav Šmídmajer
Scenár: Martin Slunečko, Miloslav Šmídmajer, Jakub Vansa
Kamera: Miroslav Souček
Hrajú: Jan Werich (a.z.), Jiří Suchý, Zdeněk Svěrák, Jiřina Bohdalová, Pavel Tausig, Vladimír Just, Eva Tůmová, František Cinger
Kreatívna Európa

Synopsa
Po štyroch desaťročiach od smrti jednej z najväčších legiend českého divadla Jana Wericha vznikol jeho prvý veľký filmový dokumentárny portrét. Dokument s názvom Werich (originálny názov Jan Werich: Když už člověk jednou je...) prináša strhujúci životný príbeh tejto hereckej legendy. Slobodná myseľ v neslobodnej spoločnosti prinášalo Werichovi mnoho úskalia a táto myšlienka prechádza celým filmom. Rovnako ako snaha tvorcov priblížiť fenomén inteligentného humoru, ktorý je Werichovmu vyjadrovaniu pripisovaný.


 Distribučný list

/jan-werich/jan-werich/jan-werich/jan-werich/jan-werich