Earth: Deň na zázračnej planéte

Premiéra: 2. novembra 2017
Originálny názov: Earth: One Amazing Day
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Rok výroby: 2017
Žáner: dokumentárny film, rodinný
Dĺžka: 95 min.
Jazyková verzia: český dabing / české titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: Dolby Digital 5.1
Réžia: Richard Dale, Lixin Fan
Hudba: Cecile Coutelier
Komentár v originálnom znení: Robert Redford, Jackie Chan
Stránka filmu: www.earthoneamazingday.com
Kreatívna Európa


Krátky obsah:
Jeden deň, jedna planéta, nekonečný zázrak. V produkcii BBC Earth vzniklo očakávané pokračovanie filmu Earth - Earth: One Amazing Day, ďalší obrazový i obsahový filmový skvost so špeciálnymi hrdinami: mláďatkom zebry - snažiacim sa prekonať rozvodnenú rieku, pandou – ktorá usmerňuje svojho hravého potomka, rodinou vorvaňov – vo svojej obľúbenej „zvislej“ spacej podobe, leňochodov - túžiacich po láske a mnoho ďalších.
Počas jediného dňa, budete putovať spolu so slnkom, od najvyšších hôr k tým najvzdialenejším ostrovom, z hĺbok exotickej džungle až do labyrintov veľkomiest. V každom kúte Zeme nájdete fascinujúcich obyvateľov, k dobrodružstvám ktorých sa vďaka revolučnej technológii dostaneme bližšie, než ste si dokázali predstaviť. 
Filmári z BBC už veľakrát predviedli, že dokážu zachytiť zázraky prírody lepšie než ktokoľvek iný. Škatuľka „dokumentárny film“ sa pre ich Earth2 asi naozaj celkom nehodí. Chvíľami je to totiž dráma, chvíľami romantická komédia, niekedy western a celý čas – výborný rodinný film.
Všetky tie divoké šelmy v Keni, plazy na tichomorských ostrovoch, pandy v čínskej džungli, zebry v Botswane, medvede, žirafy, vorvane, leňochody, tučniaci, kolibríky, myšky, sovy, opičky a nakoniec človek, sa vo finále zlievajú do jedinej ódy na život, ktorá rozosmeje každé dieťa a dojme dospelého...

Trailer:


     Distribučný list


/earth/earth/earth/earth/earth/earth/earth/earth