Medzi nami

Premiéra: 23. novembra 2017
Originálny názov: Before I Met You
Krajina pôvodu: Taliansko
Rok výroby: 2016
Žáner: dokumentárny film
Dĺžka: 67 min.
Jazyková verzia: slovenská
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 2D
Réžia: Zuzana Límová
Kamera: Selina Becker
Hrajú: Magdaléna Majerčíková, Mirka Vicenová, Milada Halová, Katarína Hlatká, Zuzana Límová, Martin Holan, Anna Hrabošová, Natália Martiniaková

Vraj je to najšťastnejší deň v živote ženy.


Krátky obsah:
V slovenských pôrodniciach sa však radosti materstva môžu ľahko premeniť na nočnú moru. Izolované od svojich blízkych sa ženy potýkajú s prísnym režimom, osamelosťou, ale aj rôznymi formami násilia.
Dokumentárny film Zuzany Límovej je intímnym pohľadom za zatvorené dvere pôrodníc, kam môžu zvyčajne vstúpiť len budúce “mamičky”. Je exkurziou na miesta, kde sa zázrak zrodenia stal len bežnou rutinou a každý, vrátane pôrodných asistentiek a lekárov, podlieha absurdným pravidlám platným už desiatky rokov. Hoci by sa ženy počas najprirodzenejšieho procesu ľudského života mali sústrediť predovšetkým samy na seba, musia sa riadiť pokynmi zdravotníkov a zastaranými procedúrami bez ohľadu na ich vlastné pocity či potreby. Svedectvá tých, ktoré v sebe našli odvahu prehovoriť, dopĺňajú zábery zachytené počas všedných dní v štátnej pôrodnici. Situačné rozhovory s personálom odkrývajú temnú stránku zdravotníctva, kde sú rutina a medikácia dôležitejšie než ľudská dôstojnosť. Aký je to pocit priviesť na svet nový život v týchto podmienkach? Film Medzi nami na túto otázku odpovie.


     Distribučný list


/medzi-nami/medzi-nami/medzi-nami/medzi-nami/medzi-nami/medzi-nami