Pokémon Detektív Pikachu

Premiéra: 9. mája 2019
Originálny názov: POKÉMON Detective Pikachu
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2019
Žáner: akčný, dobrodružný
Dĺžka: 104 min.
Jazyková verzia: slovenské titulky, slovenský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 7 rokov
Formát: 2D, 3D
Réžia: Rob Letterman
Scenár: Dan Hernandez, Benji Samit, Rob Letterman, Derek Connolly
Kamera: John Mathieson
Hudba: Henry Jackman
Hrajú: Ryan Reynolds, Justice Smith, Kathryn Newton, Suki Waterhouse, Omar Chaparro, Chris Geere, Rita Ora
V slovenskom znení: Jakub Króner, Dušan Cinkota, Zuzka Porubjaková, Peter Kočiš, František Kovár, SEPAR – Michal Kmeť, Daniel Fisher
 

Krátky obsah:
Prvýkrát sa na plátnach kín v podobe hraného filmu objaví azda najpopulárnejší popkultúrny fenomén všetkých generácií – pokémoni.
Okrem obľúbenej elektrizujúcej príšerky Pikachu, ktorý sa predstaví v úlohe detektíva, sa vo filme predvedie aj množstvo iných pokémonov s unikátnymi schopnosťami aj povahami.
Príbeh začína záhadným zmiznutím špičkového detektíva Harryho Goodmana. Táto udalosť prinúti jeho syna Tima pátrať po tom, čo sa stalo. Pri odhaľovaní záhady mu asistuje detektív Pikachu, otcov parťák, rozkošný a vtipný supersliedič. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľ čo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Ak chcú spoločne prísť záhade na kĺb, čaká ich obrovské dobrodružstvo v neónom ožiarených uliciach veľkomesta Ryme City. Ľudia a pokémoni tam žijú bok po boku bez toho, aby tušili, že ich spolunažívanie bude čeliť nevídanej hrozbe.


     Distribučný list


/detective-pikachu/detective-pikachu/detective-pikachu