Pripravujeme

JAN KOLLER
Originálny názov: Jan Koller - Příběh obyčejného kluka
Krajina pôvodu: Česká republika
Premiéra: 18. augusta.2022
Žáner: dokumentárny

Príbeh Jána Kollera sa radí medzi svetový unikát. Veľa prestížnych zahraničných platforiem sa mu v minulosti venovalo a zhodli sa na tom, že story "Českého Honzu" je skutočnou rozprávkou, ktorá je asi už navždy nenapodobiteľná.

Ďalšie informácie

NEBOJ SA, ZLATKO
Originálny názov: Don´t worry darling
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 22. septembra.2022
Žáner: psychologický triler

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá.

Ďalšie informácie

BLACK ADAM
Originálny názov: Black Adam
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 20. októbra.2022
Žáner: akčný, dobrodružný

Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete.

Ďalšie informácie

SUPERŽENA
Originálny názov: Superžena
Krajina pôvodu: Slovenská republika
Premiéra: 1. decembra.2022
Žáner: komédia

Šesť chlapov - scenáristov dostalo zadanie napísať filmovú poviedku na tému: ako si predstavuješ superženu? Táto nevyčerpateľná studnica ženského sveta dostáva cez scenáristov až nečakane prekvapivé zápletky a vyznenia. Stretávame sa so ženami v rôznych situáciách, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s predstavou ženy v superlatívoch a o to sú poviedky prekvapivejšie...

Ďalšie informácie

SHAZAM! HNEV BOHOV
Originálny názov: Shazam! Fury of the Gods
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 22. decembra.2022
Žáner: akčný, dobrodružný

Billy žije v bežnom živote ako teenager, no po vyslovení zázračného slovka SHAZAM, ktoré tvoria iniciály starovekých bohov a hrdinov (Šalamún, Herkules, Atlas, Zeus, Achilles a Merkúr), sa z neho stáva superhrdina s ich schopnosťami. Podobnými disponujú aj jeho adoptívni súrodenci, spolu s ktorými musí v novom príbehu bojovať proti snahe nepriateľských čarodejníc získať si moc.

Ďalšie informácie