Pripravujeme

SUPERŽENA
Originálny názov: Superžena
Krajina pôvodu: Slovenská republika
Premiéra: 1. decembra 2022
Žáner: komédia

Šesť chlapov - scenáristov dostalo zadanie napísať filmovú poviedku na tému: ako si predstavuješ superženu? Táto nevyčerpateľná studnica ženského sveta dostáva cez scenáristov až nečakane prekvapivé zápletky a vyznenia. Stretávame sa so ženami v rôznych situáciách, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s predstavou ženy v superlatívoch a o to sú poviedky prekvapivejšie...

Ďalšie informácie

ZÚBKOVÁ VÍLA
Originálny názov: My Fairy Troublemaker
Krajina pôvodu: Luxembursko, Nemecko
Premiéra: 19. januára 2023
Žáner: animovaný, rodinný

Violetta, večne zvedavá a rozmarná víla sa chce stať zúbkovou vílou, no stále nedokáže vykúzliť hračky, ktoré by mala deťom nechať za zúbky. Veľká skúška sa blíži a zúbkovými vílami sa môžu stať len tí, ktorí úspešne zložili skúšku.

Ďalšie informácie

ŽELANIE K NARODENINÁM
Originálny názov: Přání k narozeninám
Krajina pôvodu: Česká republika
Premiéra: 19. januára 2023
Žáner: komédia

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva.

Ďalšie informácie

MINDCAGE
Originálny názov: Mindcage
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 26. januára 2023
Žáner: triler

Detektívi Jake Doyle (Martin Lawrence) a Mary Kelly (Melissa Roxburgh) žiadajú o pomoc uväzneného sériového vraha menom Umelec (John Malkovich), keď začne niekto napodobňovať jeho vraždy.

Ďalšie informácie

SLÚŽKA
Originálny názov: Slúžka
Krajina pôvodu: SR, ČR
Premiéra: 2. februára 2023
Žáner: historická dráma

Snímka rozpráva príbeh dvoch dievčat zmietaných citovou neistotou.

Ďalšie informácie

Magic Mike: posledný tanec
Originálny názov: Magic Mike´s Last Dance
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 9. februára 2023
Žáner: komédia, hudobný

„Magický“ Mike Lane (Channing Tatum) sa po dlhšej prestávke opäť dostáva na scénu, potom, čo mu nevyšiel obchod a bral malé kšefty ako barman. Mike teraz mieri do Londýna spolu s prominentnou spoločníčkou (Salma Hayek Pinault), ktorá ho zlákala ponukou, aká sa neodmieta.

Ďalšie informácie

MÚMIE
Originálny názov: Mummies
Krajina pôvodu: Španielsko
Premiéra: 16. februára 2023
Žáner: animovaný, rodinný

„Film sleduje zábavné dobrodružstvá troch egyptských múmií, ktoré žijú v podzemnom tajnom meste ukrytom v starovekom Egypte. Toto trio zahŕňa princeznú, bývalého kočiša a jeho mladšieho brata spolu s jeho domácim miláčikom krokodílom.

Ďalšie informácie

Creed III
Originálny názov: Creed III
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 2. marca 2023
Žáner: dráma, športový

Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu.

Ďalšie informácie

Shazam! Hnev bohov
Originálny názov: Shazam! Fury of the Gods
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 16. marca 2023
Žáner: akčný, dobrodružný

Billy žije v bežnom živote ako teenager, no po vyslovení zázračného slovka SHAZAM, ktoré tvoria iniciály starovekých bohov a hrdinov (Šalamún, Herkules, Atlas, Zeus, Achilles a Merkúr), sa z neho stáva superhrdina s ich schopnosťami.

Ďalšie informácie