300

 
Originálny názov 300  
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2006
Žáner dobrodružná dráma
Dĺžka 117 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Réžia Zack Snyder (Úsvit mŕtvych)
Scenár Zack Snyder, Kurt Johnstad a Michael Gordon podľa grafického románu Franka Millera
Hrajú Gerard Butler (Fantóm opery), Lena Headey (Kliatba bratov Grimmovcov, Jaskyňa), Vincent Regan (Johanka z Arku), Rodrigo Santoro (Láska nebeská), Andrew Tiernan (Pianista), David Wenham (Pán prsteňov), Dominic West (Chicago)
Oficiálna stránka http://300themovie.warnerbros.com/


O filme:
Epický veľkofilm o antickej bitke pri Termopylách, v ktorej v r. 480 p.n.l. kráľ Leonidas (Gerard Butler) a 300 Sparťanov stáli proti Xerxovi (Rodrigo Santoro) a jeho obrovskej perzskej armáde. Obetavosť a udatnosť, akú ukázali stojac proti neporaziteľnej presile, viedla zvyšok Grécka k tomu, aby sa zjednotilo a spoločne čelilo Peržanom.
Film 300 je inšpirovaný rovnomenným grafickým románom Franka Millera, 300 je epickým dobrodružstvom o vášni, odvahe, slobode a obeti, ktorú podstúpili sparťanskí bojovníci bojujúci v jednej z najväčších bitiek v histórii ľudstva. Režisér Zack Snyder (Úsvit mŕtvych) prináša Millerov príbeh na plátna kín pomocou unikátneho spôsobu natáčania, ktorý v sebe kombinuje prvky živej hereckej akcie a virtuálneho pozadia.
Záhadní... Neľútostní... Ohromujúci... Sparťania patria medzi najtajomnejšie kultúry v histórii. Učili ich nikdy neustúpiť, nikdy sa nevzdať, boli dokonalými bojovníkmi. "Sparťania ostávajú záhadou pre každého," vraví Frank Miller. "Sú bezpochyby unikátni hlavne tým, že sú absolútne oddaní boju. Majú svoj kódex cti a pravidlá, ktoré ich robia Sparťanmi a vďaka tomu sú hrdinami, akých svet ešte nevidel."