Atramentové srdce

 
Originálny názov Inkheart  
Krajina pôvodu Nemecko/VB/USA
Rok výroby 2008
Žáner rodinný, dobrodružný, fantasy
Dĺžka 106 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia Iain Softley (Kľúč, Svet podľa Prota)
Scenár David Lindsay-Abaire
Hrajú Brendan Fraser (Múmia, Cesta do stredu Zeme), Andy Serkis (trilógia Pán prsteňov, King Kong), Eliza Bennett (Kúzelná opatrovateľka), Paul Bettany (Da Vinciho kód), Sienna Guillory (Eragon, Láska nebeská), Helen Mirren (Kráľovná)


O filme:
Dobrodružný fantasy príbeh „Atramentové srdce“ je natočený podľa rovnomenného bestselleru Cornelie Funkeovej.
Mortimer „Mo“ Folchart (Brendan Fraser) a jeho 12-ročná dcéra Meggie (Eliza Hope Bennett) milujú knihy. Obaja majú nevšedný dar preniesť postavy z nich do nášho sveta, vždy keď čítajú nahlas. Tento dar však prináša so sebou obrovské nebezpečenstvo - vždy, keď nejaká postava z knihy ožije, niekto z reálneho sveta zmizne medzi stránkami knihy.
Počas návštevy jedného zapadnutého antikvariáru začuje Mo hlasy, ktoré nepočul už celé roky. Keď nájde knihu, z ktorej vychádzajú, zamrazí ho. Je to „Atramentové srdce“ – kniha plná obrázkov stredovekých zámkov a zvláštnych bytostí... Kniha, ktorú hľadal odkedy mala Maggie tri roky a jej matka Resa (Sienna Guillory) sa stratila v tajomnom svete.
Mo má plán ako nájsť a zachrániť Resu, no Capricorn (Andy Serkis) – zloduch z „Atramentového srdca“ – unesie Maggie a chce využiť jej dar na privolanie svojho najmocnejšieho spojenca, Shadowa, do nášho sveta. S odhodlaním zachrániť svoju dcéru a vrátiť všetky fiktívne postavy kam patria, dá Mo dokopy skupinu priateľov – zo sveta reálneho aj zo stránok kníh – a vydá sa na nebezpečnú cestu dať všetko do poriadku...