Bláznivá hlúpa láska

 
Originálny názov CRAZY, STUPID LOVE  
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2011
Žáner komédia
Dĺžka 118 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia Glenn Ficarra, John Requa
Scenár Dan Fogelman
Hrajú Julianne Moore (Hannibal, Zákon príťažlivosti), Marisa Tomei (Po čom ženy túžia, Wrestler), Emma Stone (Zombieland), Ryan Gosling (Fraktúra), Steve Carell (Evan Všemohúci)
Oficiálna stránka www.crazystupidlove.co.uk

O filme:
Štyridsiatnik Cal Weaver (Steve Carell) žije vysnívaný život. Má výbornú prácu, krásny dom, úžasné deti a manželku - lásku zo strednej školy. Ale keď sa dozvie, že ho Emily (Julianne Moore) podvádza a chce sa s ním rozviesť, jeho perfektný život sa v jednej krátkej chvíli celý zosype a Cal zostane sám. V dnešnom svete slobodných má k tomu všetkému ešte aj jednu veľkú nevýhodu. Na rande nebol už celé desaťročia, takže si nevie predstaviť, že ak by sa aj chcel s niekým zoznámiť, nebude vedieť ako. Svoje voľné večery trávi sám v miestnom bare.
Zúfalého Cala si pod svoje ochranné krídla zoberie tridsiatnik Jacob Palmer (Ryan Gosling) a pomôže mu zorientovať sa. Vďaka jeho pomoci, sa Calovi podarí dostať sa z rozvodu a začať nový život. Jacob otvorí Calovi oči a ukáže mu množstvo príležitostí, ktoré pred ním stoja. Flirtovanie so ženami, preorientovanie sa na poriadny mužský alkohol a skutočný mužský zmysel pre štýl, ktorý nenájde v detských obchodoch.
Ale Cal a Emily nie sú jediní, ktorí hľadajú lásku. Calov trinásťročný syn Robbie je bláznivo zaľúbený do svojej sedemnásťročnej opatrovateľky Jessici, ktorej sa samozrejme páči niekto celkom iný.
Napriek tomu, že Cal prešiel zmenami a úpravou, jediné, čo nedokáže ovplyvniť a zmeniť, je jeho srdce, ktoré ho stále vedie kamsi do minulosti...