Česť a sláva

 
Originálny názov Pride and Glory
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2008
Žáner krimi, dráma
Dĺžka 133 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Réžia Gavin O’Connor
Scenár Joe Carnahan (Zabiť Eso) a Gavin O’Connor
Hudba Mark Isham (V údolí Elah)
Hrajú Edward Norton (Neuveriteľný Hulk, Iluzionista), Colin Farrell (V Brugách, Miami Vice), Noah Emmerich (Malé deti), Jennifer Ehle (Sunshine), Jon Voight (Tropická búrka), Ryan Simpkins, John Ortiz (Americký gangster)
Oficiálna stránka http://www.prideandglorymovie.com/


O filme:
V hlavných úlohách tohto realistického portrétu policajnej rodiny, ktorej členovia sa ocitnú na opačných stranách korupčného škandálu, sa predstavia Edward Norton, Colin Farrell, Jon Voight a Noah Emmerich.

Počas prepadu boli zabití štyria policajti a celé oddeleni je v stave pohotovosti. Šéf manhattanskej polície Francis Tierney (Jon Voight) poprosí svojho syna Raya (Edward Norton), aby viedol vyšetrovanie po vrahovi policajtov, ktorý je stále na slobode. Ray najskôr váha, ale keďže zabití policajti slúžili pod jeho bratom Francisom Jr. (Noah Emmerich) a spolu so švagrom Jimmym (Colin Farrell), napokon súhlasí.

Všetko na prvý pohľad vyzerá, že šlo len o veľmi nevydarený záťah proti dílerom drog. Ale čoraz viac dôkazov svädčí o tom, že dílerov musel niekto na prítomnosť policajtov upozorniť. Niekto zvnútra. A čo je ešte horšie, dôkazy začínajú smerovať k jeho vlastnému bratovi a švagrovi...