Dokonalý trik

 
Originálny názov The Prestige
Krajina pôvodu USA/VB
Rok výroby 2006
Žáner mysteriózny thriller
Dĺžka 130 min.
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia Christopher Nolan (Batman začína, Memento, Insomnia)
Scenár Christopher Nolan a Jonathan Nolan podľa románu Christophera Priesta
Hrajú Hugh Jackman (X-Men), Christian Bale (Batman začína, Equilibrium), Michael Caine (Pravidlá muštárne, Batman začína), Scarlett Johansson (Stratené v preklade, Ostrov), David Bowie, Piper Perabo (Coyote Ugly, Stratená), Andy Serkis (Pán prsteňov, King Kong)
Oficiálna stránka http://theprestige.movies.go.com/


O filme:
Adaptácie rovnomennej knihy Christophera Priesta sa ujal jeden z najuznávanejších režisérov súčasnosti Christopher Nolan, ktorý sa preslávil filmami Memento, Insomnia či Batman začína. Dal dokopy hviezdne obsadenie na čele s Hughom Jackmanom, Christianom Balom a Scarlett Johansson. V ďalších úlohách uvidíte napr. dvojnásobného držiteľa Oscara Michaela Caina, hviezdu fantasy filmov Andyho Serkisa, vychádzajúcu star Piper Perabo či ikonu Davida Bowieho v úlohe vynálezcu Nikola Teslu.

V tomto mysterióznom príbehu posplietanom z tajomstiev a ilúzií stoja proti sebe dvaja viktoriánski kúzelníci. Dvaja pozoruhodní muži, medzi ktorými vládne silná rivalita, ktorá sa zmení na stupňujúci sa boj trikov, poháňaný neskrotnou túžbou odhaliť tajomstvá toho druhého. Začínali ako priatelia, ale ich najväčší trik sa jedného dňa nevydaril a spravil z nich nepriateľov na život a na smrť. Trik za trikom, predstavenie za predstavením, ich rivalita sa stupňuje až kým ani jeden nepozná hranice... Kladú odvahu proti vášni, zábavu proti vede a ambície proti priateľstvu. A následky sú nebezpečné, hrozivé a zavádzajúce...