Ga´Hoole: Legenda o strážcoch

 
Originálny názov Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2010
Žáner animovaný, fantasy
Dĺžka 97 min + krátky film Looney Tunes
Jazyková verzia slovenský dabing
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 7 rokov
Réžia Zack Snyder (Watchmen, 300)
Scenár John Orloff, Emil Stern, Kathryn Lasky (autorka knižnej predlohy)
Hrajú Ľubomír Bukový, Marek Fašiang, František Kovár, Szidi Tobias, Peter Rúfus, Dušan Jamrich, Boris Farkaš, Martin Zatovič, Ján Gallovič, Ivo Gogál, Tamarka Grožáková, Jana Lieskovská, Petra Vajdová
Oficiálna stránka http://legendoftheguardians.warnerbros.com/


O filme:
Talentovaný a uznávaný filmový tvorca Zack Snyder našiel námet pre svoj animovaný debut v obľúbenej knižnej detskej fantasy sérii Strážcovia z Ga´Hoole od Kathryn Lasky.
Hlavnou postavou filmu je mladý soví chlapec Soren, ktorého fascinujú otcove historky o strážcoch Ga´Hoole – mýtickej letke sovích bojovníkov. Postavili sa na ochranu všetkých dobrých sov proti tým zlým a vybojovali veľkú dávnu bitku. Zatiaľčo Soren sníva o tom, ako sa jedného dňa k týmto hrdinom pridá, jeho starší brat Kluddsa mu posmieva a túži len po love, lietaní a získaní otcovej priazne. Jeho žiarlivosť má tragické následky – obaja bratia vypadnú z rodnej koruny stromu a dostanú sa do spárov zlých sov. Teraz je na Sorenovi, aby sa pokúsil o útek za pomoci ďalších mladých odvážnych sov. Spoločne letia ponad moria v hmlách, aby našli Veľký Strom – domov legendárnych strážcov, ktorí jediní môžu opäť poraziť zlých a zachrániť sovie kráľovstvo.