Gran Torino

 
Originálny názov Gran Torino
Krajina pôvodu USA/Austrália
Rok výroby 2008
Žáner krimi, dráma, thriller
Dĺžka 116 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Réžia Clint Eastwood (Výmena, Million Dollar Baby, Tajomná rieka)
Scenár Nick Schenk
Hrajú Clint Eastwood (Million Dollar Baby), Christopher Carley (Hrdinovia a zbabelci), Bee Vang, Ahney Her, Dreama Walker (Sex v meste), Brian Howe (Šťastie na dosah), John Carroll Lynch (Zodiac), William Hill (Čokoľvek)
Oficiálna stránka http://www.thegrantorino.com/


O filme:
Automechanik na dôchodku Walt Kowalski (Clint Eastwood) trávi svoje dni opravami okolo domu, popíjaním piva a pravidelnými návštevami miestneho holiča. Posledním želaním jeho mŕtvej ženy bolo, aby sa vyspovedal. Ale Walt – zatrpknutý veterán z Kórejskej vojny, ktorý má svoju pušku stále vyčistenú a pripravenú na použitie – necíti potrebu z ničoho sa spovedať. A jediný, komu verí dostatočne na to, aby sa mu zveril, je jeho pes Daisy.

Všetci susedia, ktorých poznal, pomreli alebo sa odsťahovali a ich miesto zaujali prisťahovalci z juhovýchodnej Ázie, ktorých nenávidí. Walt je naštvaný prakticky na všetko a všetkých – na popadané lístie a nepokosené trávniky; na cudzie tváre všade okolo; na pouličné gangy, ktoré si myslia, že mesto patrí len im; na tých naivných cudzincov, ktorými sa stali jeho vlastné deti – a už len v tichosti dožíva zvyšok svojho života.

Všetko sa zmení v jednu noc, keď sa niekto pokúsi ukradnúť jeho Gran Torino...