Gympl

 
Originálny názov Gympl
Krajina pôvodu ČR
Rok výroby 2007
Žáner komédia, dráma
Dĺžka 105 min
Jazyková verzia česká verzia
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia Tomáš Vorel (Cesta z města, Skřítek)
Scenár Tomáš Houška, Tomáš Vorel, Pavel Nosek
Hrajú Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl, Eva Houbová, Tomáš Matonoha, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Martin Zbrožek, Tomáš Vorel, Zuzana Bydžovská, Tomáš Hanák, V. Marhoul, J. Kraus, I. Chýlková
Oficiálna stránka http://www.ceskatelevize.cz/specialy/gympl/


O filme:
Komédia o študentoch, učiteľoch, rodičoch a graffiti...
Pedantný fyzikár (Milan Šteindler), strnulý češtinár (Jiří Schmitzer), telocvikár (Martin Zbrožek), ekologický učiteľ výtvarnej (Tomáš Matonoha), riaditeľka školy (Eva Holubová) a ďalší učitelia podľa svojich predstáv formujú študentov na tak trochu zastaralom gymnáziu. A tak málokoho štúdium naozaj baví a zaujíma.
Petr (Tomáš Vorel jr.) a Michal (Jiří Mádl) do školy radšej nechodia a ak tam už náhodou zavítajú, tak celé hodiny prespia, pretože po nociach maľujú graffiti. To je to jediné, čo ich okrem dievčat zaujíma.
Nebezpečné výpravy na strechy domov, ilegálne výlety do tunelov metra, dramatické lezenie na komín... Napätie, riziko zatknutia a naháňačky s políciou sú skutočné, zábavné i kruté. A tak niet divu, že sa ich bezradní rodičia (Zuzana Bydžovská, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Ivana Chýlková) večne stresujú a občas sa v záujme doštudovania svojich nepodarených potomkov spoja s profesormi.