Harry Potter a Polovičný princ

 
Originálny názov Harry Potter and the Half-Blood Prince
Krajina pôvodu USA / UK
Rok výroby 2008
Žáner dobrodružný, fantasy
Dĺžka 143 min.
Jazyková verzia slovenský dabing
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 7 rokov
Réžia David Yates (Harry Potter a Fénixov rád)
Scenár Steve Kloves (Harry Potter a ohnivá čaša, Harry Potter a väzeň z Azkabanu)
Hudba Nicholas Hooper (Harry Potter a Fénixov rád)
Hrajú Daniel Radcliffe, Ruper Grint, Emma Watsonová, Helena Bonham Carterová, David Bradley, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Tom Felton, Michael Gambon, Alan Rickman, Maggie Smithová, Natalia Tenaová, Julie Waltersová, David Thewlis, Evanna Lynchová, Matthew Lewis, Bonnie Wrightová a ďalší
Oficiálna stránka http://harrypotter.warnerbros.com/harrypotterandthehalf-bloodprince/


O filme:
Voldemortova sila stále rastie a nad svetmi čarodejníkov aj Muklov získava čoraz väčšiu moc. Rokfort už nie je ani zďaleka taký bezpečný ako predtým. Dumbledore je odhodlaný Harryho pripraviť na neodvratný súboj, ktorý sa blíži závratnou rýchlosťou. Spoločne hľadajú kľúč k nabúraniu Voldemortovej ochrany, k čomu Dumbledore najíma svojho starého priateľa, vplyvného svetáka Horacea Slughorna. Dumbledore sa naňho spolieha, pretože verí, že Slughorn má dôležité informácie, ktoré im pri náročnom súboji môžu byť užitočné.
Akoby toho nebolo málo, študenti sa musia vyrovnať aj s protivníkmi v podobe pubertiackych hormónov zúriacich medzi hradbami. Harryho stále viac a viac priťahuje Ginny, ktorá nie je ľahostajná ani Deanovi Thomasovi. Lavender Brownová sa pre zmenu rozhodla, že Ron je pre ňu ten pravý, no nerátala s čokoládkami Romildy Vaneovej! A potom je tu aj Hermiona zožieraná žiarlivosťou, no za každú cenu pevne odhodlaná svoje city skrývať. Hoci ľúbostné romániky prekvitajú, neodvratne sa schyľuje k tragédii, po ktorej Rokfort už nikdy nebude ako predtým.