Krvavý diamant

 
Originálny názov The Blood Diamond
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2006
Žáner dobrodružná dráma
Dĺžka 143 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Réžia Edward Zwick (Posledný Samuraj, Legenda o vášni)
Scenár Charles Leavitt, C. Gaby Mitchell
Hrajú Leonardo DiCaprio (Letec, Titanic), Jennifer Connelly (Čistá duša, Rekviem za sen), Stephen Collins (Šialená jazda), Djimon Hounsou (Constantine, Ostrov)
Oficiálna stránka http://blooddiamondmovie.warnerbros.com/


O filme:
Bude ťa to stáť všetko.

Príbeh filmu Krvavý diamant sa odohráva počas občianskej vojny v Sierra Leone. Hrdinami sú bývalý žoldnier zo Zimbabwe Danny Archer (Leonardo DiCaprio) a mendský rybár Solomon Vandy (Djimon Hounsou). Obaja muži sú Afričania, ale ich situácia je diametrálne odlišná. Ich osudy spojí snaha nájsť vzácny ružový diamant – kameň, ktorý dokáže zmeniť život... alebo ho ukončiť.
Solomon bol nútený pracovať na diamantových poliach, kde našiel a ukryl vzácny drahokam. Vie, že po prípadnom odhalení ho čaká okamžitá smrť. Ale vie aj to, že by mohol s jeho pomocou zachrániť nielen svoju ženu a dcéry, ale hlavne svojho syna pred osudom, ktorý ho čaká ako vojaka v detskej armáde.
Archer, ktorý sa živí výmenou diamantov za zbrane sa o vzácnom kameni dozvie vo väzení, kde sedí za pašeráctvo. Vie, že diamant ako tento mu poskytne životnú šancu – znamená letenku z Afriky a únik z kruhu násilia a korupcie.
Maddy Bowen (Jennifer Connelly) je idealistická americká novinárka, ktorá sa snaží odhaliť pravdu o obchode s diamantami a odhaliť spoluvinu tých, ktorí uprednostnili zisky pred princípmi. Maddy vyhľadá Archera, aby jej pomohol s novinovým článkom, ale čoskoro zisťuje, že on ju potrebuje viac ako ona jeho... Spoločne sa vydajú na cestu naprieč územím ovládaným rebelmi. Na cestu, ktorá môže zachrániť Solomonovu rodinu a dať Archerovi druhú šancu...