Matrix Revolutions

Matrix Revolutions
(The Matrix Revolutions)
Scenár  Andy Wachowski, Larry Wachowski
Réžia  Andy Wachowski, Larry Wachowski
Kamera  Bill Pope
Hudba  Don Davis
Hrajú  Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving, Monica Bellucci
 
Akční, USA, 2003, 129 minut, DVD - DABING

Dej sa čoskoro uzavrie. 

Prvý diel sa stal kultom, druhý zlomil rekordy v návštevnosti, v treťom budeme svedkami strhujúceho finále vojny ľudí proti strojom. Monumentálny boj o podzemné mesto Zion začína a spasiteľ kybersveta Neo musí čeliť najťažšej skúške - poznaniu vlastnej identity. Kde končí virtuálna realita a začína skutočnosť? Čo je ešte akt slobodnej vôle a čo len manipulácia?
Producent Joel Silver sľubuje, že na rozdiel od takmer čisto adrenalínového druhého dielu bude tretia časť viac filozofickejšia a temnejšia. Otázky Nea i netrpezlivých divákov budú zodpovedané a prekvapivé odhalenia povedú k dychberúcemu záverečnému konfliktu. Matrix Revolutions však napriek hlbšiemu podtextu v ničom nesklamú ani fanúšikov akcie a najmodernejších trikových technológií. Vrcholnými scénami filmu budú obrovská prestrelka v sadomasochistickom Clube Hell, vzdušný súboj Nea s agentom Smithom nad veľkomestom v Matrixe a samozrejme záverečná 20-minútová konfrontácia obyvateľov Zionu so strojmi. Tá samotná stála 40 miliónov, teda dve tretiny rozpočtu prvého dielu. 
Tvorcovia sa dušujú, že niečo také veľkolepé a trikovo náročné sme ešte na filmovom plátne nevideli.
Vrcholné dielo akčnej sci-fi, udávajúcej smerovanie kinematografie na začiatku tretieho tisícročia, nezadržateľne speje k svojmu záverečnému dejstvu