Noci v Rodanthe

 
Originálny názov Nights in Rodanthe
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2008
Žáner romantická dráma
Dĺžka 97 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia George C. Wolfe
Scenár Ann Peacock (Narnia: Lev, šatník a čarodejnica), John Romano (Neznesiteľná krutosť)
Hudba Jeanine Tesori (Shrek Tretí)
Hrajú Richard Gere (Smiem prosiť?, Chicago, Neverná, Prvotný strach), Diane Lane (Jumper, Smrť on-line, Neverená), Christopher Meloni (12 opíc, Strach a hnus v Las Vegas), Viola Davis (Disturbia, Syriana, WTC), Becky Ann Baker (Spider-man 3, Dva týždne na zaľúbenie), Scott Glenn (Bournovo ultimátum, Training Day)
Oficiálna stránka http://nightsinrodanthe.warnerbros.com/


O filme:
V romantickej dráme NOCI V RODANTHE, natočenej podľa úspešného románu Nicholasa Sparksa, sa predstaví Diane Lane ako Adrienne Willis, žena, ktorá prehodnocuje svoj doterajší život. Keď ju priateľka požiada, aby sa počas jej neprítomnosti postarala o malý penzión, neváha a odchádza na víkend do malého mestečka Rodanthe v Severnej Karolíne. Dúfa, že tam nájde pokoj, ktorý nevyhnutne potrebuje na to, aby porozmýšľala o všetkých problémoch – aj o tvrdohlavom manželovi, ktorý nástojí na tom, aby sa vrátila domov aj o dcére v puberte, ktorá odmieta akékoľvek jej rozhodnutia.
Predpoveď počasia hlási v Rodanthe silnú búrku a práve v tomto čase sa v penzióne ako jediný hosť ubytuje doktor Paul Flanner (Richard Gere). Tento výlet nie je pre neho víkendovým oddychom, ale snahou vyrovnať sa so svojím vlastným svedomím.
Blížiaca sa búrka spojí osudy dvoch ľudí, ktorí hľadajú útechu a jediný magický víkend v nich prebudí emócie, ktoré úplne zmenia ich životy.