Přeber si to znovu

Analyzuj znova
(Analyze That)
Réžia  Harold Ramis
Kamera  Ellen Kuras
Hrajú  Robert De Niro, Billy Crystal, Lisa Kudrow, Joe D'Onofrio, Joseph Bono
Komedie, USA, 2002, 95 minut, DVD – DABING

Môže deprimovaný bývalý mafián viesť usporiadaný život? 


Zločinecký boss Paul Vitti (ROBERT de NIRO) trávi posledné chvíle vo väzení v Sing Singu a agenti, ktorí monitorujú každý jeho pohyb, sú poriadne zmätení. Notoricky známa postava newyorského podsvetia sa správa prinajmenšom čudne – celé dni sa prechádza a príležitostne si nahlas spieva piesne z West Side Story. Naozaj Vittimu zlyhávajú nervy kvôli nedávnym hrozbám zo strany konkurenčnej rodiny, alebo je jeho zvláštne správanie iba šikovnou zámienkou, aby sa z väzenia dostal skôr? Odpoveď na túto otázku nepozná ani FBI, ani jeho bývalý psychoterapeut Ben Sobel (BILLY CRYSTAL). Sobelovi sa v minulosti nepodarilo odhaliť skutočnú príčinu mafiánových návalov úzkosti a teraz znovu stojí pred tou istou úlohou. Okrem toho má vlastné problémy – práve mu zomrel otec a táto udalosť spôsobila, že sa ocitol v osobnostnej i pracovnej kríze. Navyše jeho žena Laura (LISA KUDROW - známu zo seriálu Priatelia ako Phoebe) Vittiho neznáša.
Aby v jeho vlastnom živote znovu zavládol pokoj, musí najskôr pomôcť Vittimu zbaviť sa psychických problémov a nájsť mu normálne zamestnanie. Pokus uplatniť jedinečné skúsenosti na trhu práce dopadne katastrofálne. Práca v klenotníctve je príliš veľkým lákadlom, funkcia uvádzača v luxusnej 
reštaurácii je príliš ponižujúca a predávanie áut je tvrdou skúškou trpezlivosti („Pozrite sa, aký veľký je ten batožinový priestor. Pokojne sa tam zmestia tri telá,...teda vlastne kufre.“) Ale tentokrát sa Vitti tvári, že svoje zaradenie do nezločineckej spoločnosti myslí vážne. Môže mu však Sobel veriť, keď sa začnú opäť objavovať staré známe zločinecké tváre?