Sherlock Holmes

SHERLOCK HOLMES
Originálny názov Sherlock Holmes
Krajina pôvodu VB/Austrália/USA
Rok výroby 2009
Žáner akčný, dobrodružný, krimi
Dĺžka 128 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia Guy Ritchie (Podfu(c)k, Zbaľ prachy a vypadni!, RocknRolla)
Scenár Michael Robert Johnson, Anthony Peckham, Simon Kinberg
Hrajú Robert Downey Jr. (Tropická búrka, Iron Man), Jude Law (Letec, Prázdniny), Mark Strong (Pavučina lží, Hviezdny prach), Rachel McAdams (Žena cestovateľa v čase, Ako uloviť družičku), Kelly Reilly (Pýcha a predsudok), William Hope, Eddie Marsan (Happy-Go-Lucky)
Oficiálna stránka http://sherlock-holmes-movie.warnerbros.com/


O filme:
Nové dynamické stvárnenie najznámeších postáv Arthura Conana Doyla vo filme „Sherlock Holmes“ postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí bojovať ako nikdy predtým. Proti sobe má nepriateľa, ktorý spriada hrozivé intrigy a pripravuje šialený plán na zničenie celej krajiny.
Režisérom tejto akčno-dobrodružno-mysterióznej verzie Sherlocka Holmesa je renomovaný filmár Guy Ritchie. Legendárneho detektíva stvárnil Robert Downey Jr. a Holmesovho spoľahlivého kolegu, doktora a vojnového veterána Watsona, ktorý je Holmesovým neohrozeným spojencom, si zahral Jude Law. Ako Irene Adler, jediná žena, ktorá kedy Holmesa premohla, a ktorá s ním udržiava búrlivý vzťah, sa predstaví Rachel McAdams. V úlohe nového záhadného protivníka Blackwooda uvidíte Marka Stronga a v roli Watsonovho objektu záujmu Kelly Reilly.