Speed Racer

Speed Racer
Originálny názov Speed Racer
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2007
Žáner rodinný
Dĺžka 135 min
Jazyková verzia český dabing
Prístupnosť MP-12
Réžia Larry a Andy Wachovski
Scenár Larry a Andy Wachovski
Hrajú Emile Hirsch (“Alpha Dog”), Christina Ricci, Mathew Fox (seriál “Nezvestní”), Susan Sarandon (“Mŕtvy muž prichádza”), John Goodman (“Evan Almighty”), Roger Allam (“Kráľovná”, “V ako Vendetta”), Hiroyuki Sanada (“Posledný samuraj”) a ďalší.
Oficiálna stránka http://speedracerthemovie.warnerbros.com/O filme:

Vstúpte do sveta, kde rýchlosť znamená všetko!

Z dielne tvorcov prevratnej trilógie MATRIX, Larryho a Andyho WACHOWSKICH a producenta Joela SILVERA, prichádza strhujúce vysoko-oktánové dobrodružstvo SPEED RACER.
Speed Racer (Emile Hirsch) je rodený automobilový závodník, ktorý miluje vysoké obrátky, napätie a preteky. Zrodený pre rýchlu jazdu, Speed má tú správnu dávku agresivity, inštinktu a neuveriteľnej odvahy. Jeho hnacím motorom je pamiatka na brata – legendárneho Rex Racera., ktorý zahynul počas pretekov. Speed jazdí za rodinnú spoločnosť vedenú jeho otcom, Popsom Racerom (John Goodman). Neváha odmietnuť lukratívnu ponuku od Royalton Industries, čím nielen rozzúri ich šéfa (Roger Allam), ale navyše odhalí utajované skutočnosti o pozadí pretekov. Jedinou šancou je poraziť Royalton jeho vlastnými prostriedkami – a to na najťažšom okruhu nazvanom Skúška ohňom. Presne na tom, ktorý jeho brat nikdy nedokončil...
SPEED RACER je dokonalou akčnou lahôdkou, plnou jedinečných vizuálnych efektov, ktoré meno WACHOWSKI preslávili.