Temný rytier

TEMNÝ RYTIER
Originálny názov The Dark Knight
Krajina pôvodu USA
Rok výroby 2008
Žáner akčný thriller
Dĺžka 152 min
Jazyková verzia slovenské titulky
Prístupnosť MP-12
Réžia Christopher Nolan (Dokonalý trik, Batman začína, Insomnia, Memento)
Scenár Jonathan Nolan, Christopher Nolan (Dokonalý trik, Memento)
Hrajú Christian Bale (Batman začína, Equilibrium, 3:10 vlak do Yumy), Heath Ledger (Skrotená hora, Kliatba bratov Grimmovcov), Michael Caine (Dokonalý trik, Potomkovia ľudí), Gary Oldman (Harry Potter, Piaty element), Aaron Eckhart (Erin Brockovich, Iba na objednávku), Maggie Gyllenhaal (Horšie to už nebude), Morgan Freeman (Kým si po nás príde, Vykúpenie z väznice Shawshank), William Fichtner (Ultraviolet, Equilibrium), Eric Roberts, Nestor Carbonell (Stratené mesto), Cillian Murphy (Sunshine, Raňajky na Plute)
Oficiálna stránka http://thedarkknight.warnerbros.com/


O filme:
V pokračovaní úspešného hitu Batman začína opäť spojili svoje sily výnimočný režisér Christopher Nolan a skvelý herec Christian Bale, ktorý si vracia ako Batman/Bruce Wayne.

V Temnom rytierovi Batman zvyšuje stávku v boji so zločinom. S pomocou poručíka Jima Gordona a štátneho žalobcu Harveyho Denta, sa snaží zničiť posledné kriminálne živly v uliciach mesta. Toto spojenectvo spočiatku funguje efektívne, ale čoskoro všetci zistia, že to bola iba pasca a oni sa stali obeťami nevypočítateľného zločinca, ktorého všetci obyvatelia Gothamu poznajú ako Jokera.

K hereckým esám z filmu Batman začína (Christian Bale, Gary Oldman, Michael Caine, Morgan Freeman) pribudli Aaron Eckhart, Maggie Gyllenhaal a vynikajúci Heath Ledger vo svojej poslednej roli - šialeného klauna Jokera.