Tokio

TOKIO!
Originálny názov Tokyo!
Krajina pôvodu Fr/Jap/Nem/J. Kórea
Rok výroby 2008
Žáner poviedkový, dráma
Dĺžka 110 min
Jazyková verzia české titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia Joon-ho Bong (Spomienky na vraha), Michel Gondry (Náuka o snoch, Večný svit nepoškvrnenej mysle), Leos Carax (Milenci z Pont-Neuf)
Scenár Joon-ho Bong (Spomienky na vraha), Michel Gondry (Náuka o snoch, Večný svit nepoškvrnenej mysle), Leos Carax (Milenci z Pont-Neuf)
Hrajú Satoshi Tsumabuki, Yû Aoi, Teruyuki Kagawa, Ayumi Ito, Julie Dreyfus, Denis Lavant, Naoto Takenaka
Oficiálna stránka http://tokyo-movie.jp/


O filme:
Tri krátke fantastické filmy voľne inšpirované Tokiom. Tokio! Je symfóniou troch rozdielnych rytmov reflektujúcich obraz tejto jedinečnej metropoly.

INTERIOR DESIGN – Surrealistická bájka mladého páru, ktorý sa prisťahoval do Tokia, aby našiel svoju budúcnosť. Chlapcove ambície sú jasné – chce točiť filmy. Dievča sa pretĺka bez kontroly nad svojím životom. Obaja sa pomaly potápajú do obrovského veľkomesta. Všetko sa zmení, keď sa osamelé dievča začne meniť na...

MERDE – Záhadný muž šíri svojimi iracionálnymi a provokatívnymi činmi paniku v uliciach Tokia. „Netvor kanálov“, ako ho označujú médiá, zdvihla vlnu odporu. Nakoniec ho chytia a postavia pred súd, ktorý je rovnako podivný ako on sám.

SHAKING TOKYO – Hrdinom tretieho príbehu je Hikikomori – ako mnoho iných Japoncov, aj on sa rozhodol zrušiť kontakt s vonkajším svetom. Keď však v jeho byte omdlie dievča, ktoré mu prinieslo pizzu, stane sa niečo neuveriteľné – zamiluje sa. Dokáže prekročiť hranicu, ktorá ho delí od okolitého sveta?