Vrásky z lásky

 
Originálny názov Vrásky z lásky
Krajina pôvodu ČR
Rok výroby 2011
Žáner trpká komédia
Dĺžka 101 min
Jazyková verzia originál verzia
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Réžia Jiří Strach
Scenár Marek Epstein
Hrajú Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Ivan Trojan, Lenka Vlasáková, Jiřina Jirásková, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová
Oficiálna stránka www.vraskyzlasky.cz


O filme:
Ota je bývalý učiteľ a vo svojom veku má radu vrtochov, ktorými komplikuje život svojmu synovi. Teraz ho čaká náročná operácia a Ota sa rozhodne, že je ten správny čas na vyhľadanie niekoho, kto kedysi dávno veľmi ovplyvnil jeho život. Stretnutie s herečkou Janou je ale trochu iné, ako si predstavoval. Aj tak táto vitálna dáma, ktorá sa nemieni vzdať svojho aktívneho života, znova zamotá jeho osud. Vďaka Jane sa Ota vydáva na napínavu road-movie, na akú by si možno ani v mladšom veku netrúfol. A je to práve toto dôležité stretnutie, kedy sa obaja utvrdia v poznaní, že najhoršie čo môže človek urobiť je všetko vzdať!
Láskavý, dojemný i humorný príbeh scenáristy Marka Epsteina a režiséra Jiřího Stracha o dvoch ľuďoch, ktorí sa rozhodli užiť si na sklonku svojho života naplno. Mimoriadne herecké stretnutie dvoch legiend českej kinematografie – Jiřiny Bohdalovej a Radoslava Brzobohatého, ktorí po štyridsiatich rokoch znovu spoločne na filmovom plátne rozohrávajú skutočný herecký koncert.