Všade dobre, prečo byť doma?

 
Originálny názov Away We Go
Krajina pôvodu USA/VB
Rok výroby 2009
Žáner komédia, dráma
Dĺžka 98 min
Jazyková verzia české titulky
Prístupnosť tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Réžia Sam Mendes (Núdzový východ, Americká krása)
Scenár Dave Eggers (Max a Maxipríšerky), Vendela Vida
Hrajú John Krasinski (Dreamgirls), Maya Rudolph (20x a stále po prvý raz), Catherine O’Hara (Penelope), Jeff Daniels (Na odstrel), Maggie Gyllenhaal (Temný rytier), Melanie Lynskey (Nebeské stvorenia)
Oficiálna stránka http://www.filminfocus.com/focusfeatures/film/away_we_go/


O filme:
Oscarový tvorca legendárneho filmu Americká krása (1999) Sam Mendes vo svojom novom projekte dokazuje pravdivosť známej ľudovej múdrosti, že tehotenstvo je drina. V prípade mladej dvojice Burta (John Krasinski) a Verony (Maya Rudolph) to platí dvojnásobne. Nájdenie vhodného „hniezda“ im práve nejde a kým sa dieťa prihlási o slovo, majú pred sebou ešte dlhú cestu.

Po skôr dramatickom Núdzovom východe (2008) zabrúsil režisér Sam Mendes do komediálnych vôd, čím potvrdil svoju povesť žánrového chameleóna. Obsadenie jeho novinky pôsobí ako stávka na istotu. V jednej z hlavných úloh sa objaví John Kasinski, známy z oceňovanej americkej verzie seriálu The Office. Herecky ho istia napríklad sympaticky prešedivelý Jeff Daniels alebo predstaviteľka mladej hollywoodskej vlny Maggie Gyllenhaal, ktorá si pred niekoľkými rokmi odniesla z festivalu v Karlových Varoch cenu za najlepšiu herečku za film Sherrybaby.