Aktuálne filmy

DO PLAVIEK!
Originálny názov: Le Grand Bain
Krajina pôvodu: Francúzsko
Premiéra: 6. december 2018
Žáner: komédia

Keď depresívny Bertrand trpiaci krízou stredného veku, odpovie na inzerát, ktorý hľadá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plávania (áno, máme na mysli mužské akvabely) netuší, že v amatérskom družstve nájde nielen priateľov, ale i novú chuť do života. Komédia nielen o tom, ako dlho musíte zadržať dych, abyste prežili život.

Ďalšie informácie

VYCESTOVACIA DOLOŽKA PRE DUBČEKA
Originálny názov: VYCESTOVACIA DOLOŽKA PRE DUBČEKA
Krajina pôvodu: Slovensko
Premiéra: 6. december 2018
Žáner: strihový dokumentárny film s dramatizovanými situáciami

TRIGON PRODUCTION zrealizovala v koprodukcii s verejnoprávnou RTVS dokumentárny film Vycestovacia doložka pre Dubčeka. Dokument sa zaoberá práve udalosťami spojenými s udelením doktorátu honoris causa univerzitou v Bologni v roku 1988 a Dubčekovou cestou do Talianska, aby si ocenenie mohol osobne prevziať.

Ďalšie informácie

Čertovské pero
Originálny názov: Čertí brko
Krajina pôvodu: Česká republika
Premiéra: 29. november 2018
Žáner: rozprávka, rodinný

Príbeh nás zavedie do malého pokojného mestečka Švindľov, kde miestni žijú svojim bežným životom remeselníkov a sedliakov a možno ani netušia, že všetky ich priestupky a hriechy sú starostlivo monitorované miestnou pekelnou pobočkou Šupvidly. Hriechy v pekle zapisuje, spravodlivo a neomylne, kúzelné pero z kohúta samotného Lucifera.

Ďalšie informácie

Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá
Originálny názov: Pat a Mat: Zimné radovánky
Krajina pôvodu: Česká republika
Premiéra: 22. november 2018
Žáner: rodinný, bábková animácia

Blíži sa zima a naši kutilovia Pat a Mat to nemôžu nechať len tak, a o to viac ak ich “zaskočí“ snehová nádielka. Ako si poradia s vianočnou výzdobou ich nových domov a aké vianočné darčeky si podarujú pod vianočným stromčekom?

Ďalšie informácie

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny
Originálny názov: Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 15. november 2018
Žáner: dobrodružný, fantasy, rodinný

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. Rowlingovej – Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť...

Ďalšie informácie

TEN, KTO ŤA MILOVAL
Originálny názov: TEN, KDO TĚ MILOVAL
Krajina pôvodu: Česko
Premiéra: 8. november 2018
Žáner: komédia, rodinný, krimi

Komediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť po správnosti kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe, keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja neumrel pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík.

Ďalšie informácie

KEĎ DRAKA BOLÍ HLAVA
Originálny názov: KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA
Krajina pôvodu: Česko / Slovensko
Premiéra: 25. október 2018
Žáner: rozprávka, hudobný

Barborka s Tomikom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník dvojhlavý dráčik Čmoudík...

Ďalšie informácie

ZRODILA SA HVIEZDA
Originálny názov: A STAR IS BORN
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 4. október 2018
Žáner: dráma, hudobný

Vo filme Zrodila sa Hviezda sa v hlavných úlohách predstaví štvornásobný držiteľ nominácie na Oscara Bradley Cooper a spevácka pophviezda Lady Gaga.


Ďalšie informácie