Aktuálne filmy

KLIATBA KVÍLIACEJ ŽENY
Originálny názov: THE CURSE OF LA LLORONA
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 18. apríl 2019
Žáner: horor, mysteriózny

La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie.

Ďalšie informácie

PRINC KRASOŇ
Originálny názov: CHARMING
Krajina pôvodu: Kanada
Premiéra: 11. apríl 2019
Žáner: rodinný, animovaný

Čo majú spoločné Snehulienka, Šípková Ruženka či Popoluška? Všetky sú zaľúbené do Princa Krasoňa. Ešte keď bol malý chlapček, zlomyseľne ho zakliala zlá kráľovná. Odvtedy sa do neho každé dievča v kráľovstve beznádejne zaľúbi.

Ďalšie informácie

SHAZAM!
Originálny názov: SHAZAM!
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 4. apríl 2019
Žáner: akčný, fantasy, dobrodružný

V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel), stačí vykríknuť jedno slovo – SHAZAM! – a toto 14 ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama (Zachary Levi).

Ďalšie informácie

ARCTIC: ĽADOVÉ PEKLO
Originálny názov: ARCTIC
Krajina pôvodu: Island
Premiéra: 28. marec 2019
Žáner: dráma

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu...

Ďalšie informácie

DOBRÁ SMRŤ
Originálny názov: DOBRÁ SMRŤ
Krajina pôvodu: Slovensko, Česko, Rakúsko, Francúzsko
Premiéra: 21. marec 2019
Žáner: životopisný

Nevyliečiteľne chorá Janette by rada ukončila svoj život dôstojne, preto sa rozhodne pre dobrovoľnú, lekárom asistovanú smrť. Keďže tú vo Veľkej Británii, kde žije, neumožňujú, rozhodne sa odcestovať do Švajčiarska.

Ďalšie informácie

GREEN BOOK
Originálny názov: GREEN BOOK
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 7. marec 2019
Žáner: dráma, komédia

Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus.

Ďalšie informácie

OSTRÝM NOŽOM
Originálny názov: OSTRÝM NOŽOM
Krajina pôvodu: Slovensko
Premiéra: 21. február 2019
Žáner: dráma

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na slobodu a Ľudo sa všetkými silami snaží dosiahnuť ich opätovné zadržanie.

Ďalšie informácie

NA STRECHE
Originálny názov: NA STRECHE
Krajina pôvodu: Česká republika, Slovensko
Premiéra: 7. február 2019
Žáner: tragikomédia

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočisko Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamcovi, ktorého našiel ukrytého na streche svojho domu. Môžu však dvaja odlišní ľudia vôbec zdieľať jeden priestor tak, aby z toho nakoniec nebola katastrofa?

Ďalšie informácie

LEGO® príbeh 2
Originálny názov: The Lego Movie 2: The Second Part
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 7. február 2019
Žáner: animovaný

Po úspechu filmu Lego príbeh®, ktorý položil základnú kocku nového fenoménu, sa opäť stretneme s hrdinami z mestečka Brickburg. V novom akčnom dobrodružstve sa obyvatelia pustia do boja za záchranu svojho milovaného domova.

Ďalšie informácie