Aktuálne filmy

DUNA
Originálny názov: Dune
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 21. október.2021
Žáner: dobrodružný, sci-fi, dráma

 Veľkolepé sci-fi dobrodružstvo prichádza! Paul Atreides je mladý muž s výnimočným darom, ktorému bol predurčený osud, akému nemôže celkom porozumieť. Musí sa dostať na najnebezpečnejšiu planétu vesmíru, aby zaistil bezpečnú budúcnosť pre svoju rodinu a svoj ľud.

Ďalšie informácie

LÁSKA NA ŠPIČKÁCH
Originálny názov: Láska na špičkách
Krajina pôvodu: Česká republika
Premiéra: 14. október.2021
Žáner: romantická komédia

Príbeh romantickej komédie Láska na špičkách je zasadený do malého mesta a okolia Broumovska. Dramatická krajina korešponduje s náladami hlavnej hrdinky Terezy (36), bývalej primabaleríny Národného divadla, ktorá po úraze skončila kariéru profi tanečnice a presťahovala sa s manželom Petrom a sedemročnou dcérou Maruškou do opusteného mlynu, ktorý zdedila po babičke.

Ďalšie informácie

The Many Saints of Newark
Originálny názov: The Many Saints of Newark
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 7. október.2021
Žáner: dráma, krimi

Mladý Anthony Soprano vyrastá v jednom z najbúrlivejších období v histórii Newarku. Postupne dospieva a rivalita medzi gangami sa stupňuje. Dej filmu sa odohráva v 60. a 70. rokoch 20. storočia na pozadí povstania v New Jersey...

Ďalšie informácie

SUPERNOVA
Originálny názov: Supernova
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Premiéra: 7. október.2021
Žáner: dráma

Držiteľ Oscara Colin Firth (Kráľova reč, Láska nebeská) a nominant na Oscara Stanley Tucci (Pevné puto) sa spolu vydávajú na dojemný road trip, vďaka ich hereckým výkonom to bude poriadna jazda!

Ďalšie informácie

ZBOŽŇOVANÝ
Originálny názov: Zbožňovaný
Krajina pôvodu: Česká republika
Premiéra: 7. október.2021
Žáner: komédia, dráma

Uznávaný a všetkými obľúbený pediater Zdeněk (Jiří Bartoška) odchádza do dôchodku. Celý život bol uznávaným lekárom nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený oddych. Ešte viac sa na neho teší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať...

Ďalšie informácie

SPRÁVA
Originálny názov: Správa
Krajina pôvodu: Slovensko
Premiéra: 23. september.2021
Žáner: dráma

Siedmeho apríla 1944 sa Alfrédovi Wetzlerovi podarilo čosi jedinečné – unikol spolu s mladším väzňom Vrbom z prísne stráženého tábora smrti Osvienčimu. Cieľom úteku však nebolo zachrániť si vlastný život, ale zabrániť umieraniu tisícov ľudí.

Ďalšie informácie

VEČIEROK
Originálny názov: Večírek
Krajina pôvodu: Česko, Slovensko
Premiéra: 2. september 2021
Žáner: komédia

Na večierku sa postupne schádzajú bývalí spolužiaci. Toto stretnutie by sa pravdepodobne nieslo v duchu ľahkého žartovania a nostalgických spomienok, avšak miesto ďalšieho spolužiaka zazvoní podomový predavač a prinesie nečakanú správu o kamarátovi, ktorý už nikdy nedorazí.

Ďalšie informácie

VTELENIE ZLA
Originálny názov: Malignant
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 2. september 2021
Žáner: horor

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan (tvorca tzv. Conjuring univerza) vracia ku svojim tvorcovským koreňom!

Ďalšie informácie

REMINISCENCE
Originálny názov: Reminiscence
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 26. august 2021
Žáner: romantický, sci-fi, triler

Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson).

Ďalšie informácie

YAKARI
Originálny názov: Yakari, le film
Krajina pôvodu: Francúzsko
Premiéra: 12. august 2021
Žáner: animovaný, rodinný

Malý Yakari z kmeňa Siuxov sa na vlastnú päsť vydáva hľadať divokého mustanga, ktorého vraj nemožno skrotiť. Po ceste stretne Veľkého Orla, svoje totemové zviera. Ten ho obdaruje neobyčajným pierkom a schopnosťou rozprávať sa so zvieratami.

Ďalšie informácie