Aktuálne filmy

TROLL: Príbeh o chvoste
Originálny názov: Troll: The Tale of a Tail
Krajina pôvodu: Nórsko, Kanada
Premiéra: 12. december 2019
Žáner: animovaný, dobrodružný

Tvorcovia obľúbeného Shreka a postavičiek z Madagaskaru prichádzajú s novou rozprávkou, Troll: Príbeh o chvoste. Pokojné spolunažívanie v kráľovstve trollov Ervod je narušené, keď zlomyselný Grimmer premení kráľa Groma na kameň a jeho chvost ukryje v temnom Zakázanom lese.

Ďalšie informácie

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
Originálny názov: Šťastný nový rok
Krajina pôvodu: Slovensko
Premiéra: 5. december 2019
Žáner: romantický, komédia

Vianočná romantická komédia v réžii Jakuba Kronera s výnimočným hereckým obsadením, natočená v zimnom prostredí Vysokých Tatier.

Ďalšie informácie

VODA ČO MA DRŽÍ NAD VODOU
Originálny názov: Voda čo ma drží nad vodou
Krajina pôvodu: Česká republika, Slovensko
Premiéra: 28. november 2019
Žáner: životopisný, dráma, hudobný

Film o najväčšej legende (česko)slovenskej poetickej scény - Jozefovi Urbanovi. Úsmevno - dramatický príbeh jedného z najväčších slovenských básnikov, predstaviteľa takzvanej stratenej generácie.

Ďalšie informácie

DOKONALÁ LOŽ
Originálny názov: The Good Liar
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 14. november 2019
Žáner: akčný, dobrodružný

Roy Coutnay je rodený podovník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života.

Ďalšie informácie

ŽENSKÁ NA VRCHOLE
Originálny názov: Ženská na vrcholu
Krajina pôvodu: Slovensko, Česká republika
Premiéra: 7. november 2019
Žáner: komédia

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Alena Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy.

Ďalšie informácie

DOKTOR SPÁNOK
Originálny názov: Doctor Sleep
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 7. november 2019
Žáner: horor

Film nadväzuje na príbeh filmu Osvietenie (Stanley Kubrick), ktorý popisuje hrôzostrašné udalosti, ku ktorým došlo pred 40 rokmi v hoteli Overlook. Teraz už dospelý Dan Torrance (Ewan McGregor) sa usilovne snaží vyrovnať so svojim hrôzostrašným zážitkom z hotela a nájsť pokoj v duši.

Ďalšie informácie

SIROTA BROOKLYN
Originálny názov: Motherless Brooklyn
Krajina pôvodu: USA
Premiéra: 31. október 2019
Žáner: dráma

Skvelý Edward Norton, ktorý režíroval, napísal, ale aj produkoval film Sirota Brooklyn, si v ňom zahrá aj hlavnú postavu - osamelého súkromného detektíva s Tourettovým syndrómom.
Ten sa pokúša objasniť vraždu svojho mentora a jediného priateľa Franka Minnu (Bruce Willis) len za pomoci nejasných stôp a svojej jedinečnej pamäte.

Ďalšie informácie

AMNESTIE
Originálny názov: Amnestie
Krajina pôvodu: Slovensko, Česká republika
Premiéra: 31. október 2019
Žáner: dráma

Film AMNESTIE sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta.

Ďalšie informácie